Književna karika / Lit link festival 2018

Pula - Rijeka - Zagreb
pisci - urednici - izdavači
SAD – Hrvatska
Lit link festival - ili Književna karika – predstavlja američke i hrvatske pisce, urednike i izdavače u Puli (28.6.), Rijeci (29.6.) i Zagrebu (30.6.)

Program u Puli:

28. 06., četvrtak / 20:30 h – 23:30 h

"Dnevni boravak" u Društvenom centru Rojc, Gajeva 3

Uz projiciran prijevod (hrv/eng) čitaju autori:
Elijah Wald, Amir Alagić, Slađana Bukovac, Nell Zink, Igor Duda, Jesse Ball, Nikola Petković, Nora Verde, Catherine Lacey.

Kao urednici sudjeluju:
Peter Blackstock (viši urednik, Grove Atlantic), Ashley Nelson Levy (urednica i suosnivačica - Transit Books), Olivia Snaije (gl. urednica, Bookwitty), Buzz Poole (free lance urednik i publicist), Janika Rüter (specijalna gošća; urednica, Suhrkamp, Njemačka).

Program u Rijeci:

29. 06., petak / 19:00 h – 23:00 h

Book caffe Dnevni boravak, Ciottina ulica 12a

Uz projiciran prijevod (hrv/eng) čitaju autori:
Nell Zink, Zoran Roško, Catherine Lacey, Viktorija Božina, Jesse Ball, Tea Tulić, Rumena Bužarovska (specijalna gošća; Makedonija), Elijah Wald

Kao urednici sudjeluju:
Peter Blackstock (Grove Atlantic), Ashley Nelson Levy (Transit Books), Olivia Snaije (Bookwitty), Buzz Poole, Janika Rüter (Suhrkamp).

Program u Zagrebu:

30. 06., subota / 18:00 h – 22:00 h

Klub Močvara, Trnjanski nasip bb

Uz projiciran prijevod (hrv/eng) čitaju autori:
Marina Gudelj, Željka Horvat Čeč, Elijah Wald, Jesse Ball, Ivana Rogar, Nell Zink, Marinko Koščec, Catherine Lacey, Damir Karakaš

Kao urednici sudjeluju:
Peter Blackstock (Grove Atlantic), Ashley Nelson Levy (Transit Books), Olivia Snaije (Bookwitty), Buzz Poole (free lance ur.), Janika Rüter (Suhrkamp, Njemačka).

Uz čitanja stranih i domaćih autora Lit link festival paralelno se usmjerava na promociju naše književne scene kod stranih urednika i izdavača koji su njegovi jednako važni gosti.
Na čitanjima u Puli, Rijeci i Zagrebu publika će u šestom izdanju festivala imati prilike otkriti vrsne američke autore, a brojni hrvatski autori predstavit će se u tri različita programa, kako publici, tako i američkim izdavačima i urednicima.

Ulaz na sva događanja je besplatan.

Dobrodošli!     Welcome!

Organizator: Hrvatsko društvo pisaca, HDP

Festival su podržali: Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Grad Zagreb, Grad Rijeka

Povratak na prethodnu stranicu