TUŽNA VIJEST: Preminuo je naš član Ivan Pauletta

20.3.2017.

S tugom javljamo da je u 81. godini u Puli preminuo naš ugledni član

IVAN PAULETTA.

Zadržat ćemo ga u trajnom sjećanju
kao pisca, intelektualca i plemenitog čovjeka.

Ivan Pauletta rođen je 1936, u Premanturi kod Pule. Kao dječak živio je godinama u Ventimigliji, na granici Italije i Francuske, gdje mu je otac radio u talijanskoj pograničnoj službi. Diplomirao je u Zagrebu kao inženjer strojarstva; objavljivao je znanstvene radove iz struke. Politikom se počeo baviti 1988. godine, kada je počeo pisati i za lokalne istarske i riječke novine, u širokom izboru tema. Osnivač je i prvi predsjednik Istarskog demokratskog sabora. Godine 1991. otišao je u Italiju, i tamo više od godinu dana radio kao fizički radnik. Vratio se 1993. i ubrzo postao zastupnik Hrvatskog sabora – Županijskog doma. Povukao se iz politike 1997. godine.  Objavio je knjige "Histria kolaž" (1999.), "Bjegunci" (2005.), s grupom autora 2007. monografiju "Premantura", a 2009. knjigu "Štorije iz Istre".

Povratak na prethodnu stranicu