U Beču gostovali Sonja Manojlović i Drago Štambuk

10.11.2017.

Književna večer s našom članicom Sonjom Manojlović i Dragom Štambukom održana je u ponedjeljak, 6.11. u Veleposlanstvu Republike Hrvatske u Beču u sklopu Godine kulture Hrvatska-Austrija.

Dvoje je pjesnika brojnoj publici predstavilo svoj pjesnički opus kojeg je na njemački preveo Klaus Detlef Olof. Večer je započela čitanjem poezije u izvorniku i prepjevu, nakon čega je nastavljen razgovor s umjetnicima kojeg je vodio Domagoj Marić iz Veleposlanstva RH u Beču, a u kojem su se dugogodišnji prijatelji Sonja Manojlović i Drago Štambuk prisjetili starih dana i pjesničkog razvitka u kojem su se međusobno pratili, ali i osvrnuli na položaj pjesnika u današnjem društvu i neupitnu važnost poezije za očuvanje i razvoj književnog jezika. Brojna bečka publika s velikim je zanimanjem pratila odabir poezije po izboru autora i uživala u njemačkom prepjevu spomenutih djela.

Povratak na prethodnu stranicu