Članovi HDP-a u finalu Nagrade tportala

Finalisti nagrade tportala

Žiri književne nagrade tportala, kojim predsjeda književna prevoditeljica Ursula Burger, a čine ga još književna kritičarka Katarina Luketić, urednici i pisci Jadranka Pintarić i Miroslav Mićanović te kazališni redatelj Ivica Buljan, odabrao je pet romana koji ostaju u finalnom izboru za nagradu vrijednu 50 tisuća kuna koja se dodjeljuje 12. godinu zaredom. Među finalistima su i naši ugledni članovi Julijana Adamović („Divlje guske“, Hena com), Nikola Petković („Put u Gonars“, Profil) i Zoran Žmirić („Pacijent iz sobe 19“, Hena com). U finalu su i Kristina Gavran („Gitara od palisandra“, Disput) i Ivana Šojat („Ezan“, Fraktura). Svečanost proglašenja dobitnika književne nagrade tportala održat će se 3. lipnja u Zagrebu.