Glumci iz karantene

Barbara

Četvrtak, 21.5.2020.


Barbara Prpić interpretira „Dnevnik iz karantene“ Marije Dejanović

https://youtu.be/HA3p77FMGbU

 

Suradnja glumaca/ica Zagrebačkog kazališta mladih i članova Hrvatskog društva pisaca.
Glumci čitaju i interpretiraju objavljene tekstove "Dnevnika iz karantene".


Montaža i svako drugo filmsko oblikovanje: Lovro Mrđen, organizacija Petra Prša.


Barbara Prpić (1978., Leonberg, Njemačka) gdje je završila osnovnu i srednju školu. Glumu je upisala 1998. na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu. U prvoj predstavi u Zagrebačkom kazalištu mladih, Mi djeca s kolodvora ZOO, nastupila je 2001. Nakon toga je ostvarila više uloga u kazalištu te na filmu i televiziji. Godine 2005. postaje stalnom članicom ansambla ZKM-a. Nominirana je za Nagradu hrvatskoga glumišta 2006. u kategoriji najbolje mlade glumice za uloge u predstavama Skakavci i Vrata do. Govori engleski i njemački jezik, šest se godina bavila suvremenim plesom, a surađivala je i kao kostimografkinja na predstavama William Shakespeare’s Greatest Hits u pulskom INK-u te Šegrt Hlapić u GK-u Trešnja. Osim u matičnoj kući, glumila je u predstavama drugih hrvatskih kazališta, GDK-a Gavella i HNK-a u Zagrebu, na Dubrovačkim ljetnim igrama i na Brijunima u Teatru Ulysses, a 2010. nastupila je u predstavi Kinezi redatelja Dimitra Gočeva u Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz u Berlinu.
Novije ZKM-ove predstave u kojima glumi: Alan Ford, Žuta crta, Idiot, Ružno pače, Fedrina ljubav, Čovjek koji je spasio Europu, Garaža, Zagrebački pentagram, Polet, Gulliverova putovanja, Najbolja juha! Najbolja juha!, Krijesnice, Veliki Gatsby, Baltazar ili potraga za čudesnom kapljicom, Skakavci, Vrata do, Ana Karenjina, Draga Elena Sergejevna.

 

Link na tekst Marije Dejanović:
https://hrvatskodrustvopisaca.hr/…/dnevnik-iz-karantene-mar…