Glumci iz karantene

Natasa

Subota, 23.5.2020.


Nataša Dorčić interpretira „Dnevnik iz karantene“ Ane Đokić

https://youtu.be/EIYP_yVulY0

 

Suradnja glumaca/ica Zagrebačkog kazališta mladih i članova Hrvatskog društva pisaca.
Glumci čitaju i interpretiraju objavljene tekstove "Dnevnika iz karantene".


Montaža i svako drugo filmsko oblikovanje: Lovro Mrđen, organizacija Petra Prša.


Nataša Dorčić (Rijeka, 1968.) glumu na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu diplomirala je 1996. Iste godine prelazi u stalni angažman ZKM-a, no nastavlja surađivati u zagrebačkom HNK-u, Teatru ITD, HNK-u Ivana pl. Zajca u Rijeci, na Dubrovačkim ljetnim igrama, s Glumačkom družinom Histrion te s Hrvatskom radiotelevizijom.
Godine 1990. dobila je glavnu ulogu Ivkice u televizijskoj seriji Dirigenti i muzikaši u režiji Kreše Golika, odmah nakon toga uslijedila je uloga Mirte u jednom od najhvaljenijih hrvatskih kratkih filmova Mirta uči statistiku Gorana Dukića. Glavne uloge ostvarila je u filmovima: Dok nitko ne gleda Lukasa Nole, Mrtva točka i Prepoznavanje Snježane Tribuson, Mondo Bobo Gorana Rušinovića, Moram spavat’ anđele Dejana Aćimovića, Neka ostane među nama Rajka Grlića, The Show Must Go On Nevija Marasovića, Ti mene nosiš Ivone Juke, a u razdoblju od 1991. do danas i brojne sporedne uloge. Dobitnica je Rektorove nagrade 1994. za ulogu u ispitnoj predstavi Braća Karamazovi, Zlatne velike arene 1996. za glavnu ulogu u filmu Prepoznavanje Snježane Tribuson, nagrade Marul za glumačko ostvarenje na 13. Marulićevim danima 2003. za predstave Susjeda Ivice Boban u produkciji ZKM-a i Norveške šume Roberta Waltla u produkciji Teatra ITD, nagrade Naj histrionka za 2003. godinu, Nagrade hrvatskoga glumišta 2004. i nagrade Zlatni smijeh na Danima satire 2004. za najbolju žensku ulogu u predstavi Na Sveta tri krala ili kak očete Vladimira Gerića u produkciji Glumačke družine Histrion, Zlatne arene 2007. i nagrade za najbolju glumicu crnogorske Mojkovačke filmske jeseni 2008. za ulogu u filmu Moram spavat’ anđele Dejana Aćimovića, nagrade Marul za glumačko ostvarenje na 23. Marulićevim danima 2013. za ulogu Melite u Ledi Anice Tomić u produkciji ZKM-a te brojnih nagrada za predstave u cjelini poput Brata magarca, Skakavaca, Krijesnica, Zagrebačkoga pentagrama, Ovo bi mogla biti moja ulica, Lede, Kako smo preživjele i drugih. Novije ZKM-ove predstave u kojima glumi: Emil i detektivi, Kako smo preživjele, Alan Ford, Galeb, Leda, Idiot, Čovjek koji je spasio Europu, Ovo bi mogla biti moja ulica, Zagrebački pentagram, Krijesnice, Veliki Gatsby, Skakavci, Mala sirena, Ana Karenjina.