Glumci iz karantene

Marica

Nedjelja, 24.5.2020.


Marica Vidušić interpretira „Dnevnik iz karantene“ Jagne Pogačnik

https://youtu.be/aUPMVJaPqCg

 

Suradnja glumaca/ica Zagrebačkog kazališta mladih i članova Hrvatskog društva pisaca.
Glumci čitaju i interpretiraju objavljene tekstove "Dnevnika iz karantene".


Montaža i svako drugo filmsko oblikovanje: Lovro Mrđen, organizacija Petra Prša.


Marica Vidušić (1957.) diplomirala je na Filozofskom fakultetu i Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu. Prvu profesionalnu ulogu ostvarila je u GDK Gavella (Sokol ga nije volio F. Šovagovića). Tri i pol godine provela je u angažmanu HNK-a u Splitu. Od 1989. zaposlena je u Zagrebačkom kazalištu mladih. Nastupala je u predstavama: Sokol ga nije volio, Nećko Svojeglavečko, Gorke suze Petre von Kant, Nečastivi na Filozofskom fakultetu, Trojanskog rata neće biti, Ja ne varam svog muža, Postolar i vrag, Knjiga o džungli, Odisej i sin, San ivanjske noći, Zastave, Tri sestre, Winnie zvana Medo Pooh, Budi se lijepa, Hamper, Princ Zerbino, Insektarij, Veliki meštar sviju hulja, Kamov, smrtopis, Susjeda, Palačinke i drugima. Ostvarila je više manjih uloga u hrvatskim filmovima.