HDP i Poetski tren u Mjesecu hrvatske knjige

OBJAVLJENO: srijeda, 18.10.2023.
Poetski tren

I ove godine nastavlja se suradnja Hrvatskog društva pisaca i Poetskog trena u Mjesecu hrvatske knjige. U uobičajenom ritmu „svaki tjedan po video jedan“ bit će objavljena četiri poetska trena iz četiriju novih knjiga poezije. Ove godine to su knjige Tatjana Gromače, Dinka Telećana, Irene Matijašević i Marka Tomaša.

U multimedijalnim obradama pjesama, po jednoj svakog autora, kreativni su doprinos dali vizualni i glazbeni umjetnici pa vrijedi izdvojiti tren za malo drugačiji doživljaj poezije. Videoradove trajno izložene s otvorenim pristupom potražite na YouTube kanalu Poetski tren. Prethodne najave bit će na mrežnim i/ili Facebook stranicama Hrvatskog društva pisaca, Kritike HDP-a i Poetskog trena.

 

Program je ostvaren uz potporu Grada Zagreba i Ministarstva kulture i medija RH.