Ivana Rogar dobitnica Nagrade Janko Polić Kamov

OBJAVLJENO: četvrtak, 17.11.2016.
Ivana Rogar dobitnica Nagrade Janko Polić Kamov

17.11.2016.

U Hrvatskom društvu pisaca treći je put dodijeljena Nagrada Janko Polić Kamov. Stručni žiri u sastavu Jadranka Pintarić, Boris Postnikov i Nikola Petković, odlučio je da nagrada pripada Ivani Rogar za zbirku priču 'Tumačenje snova' (Durieux, 2016).
Svečana dodjela nagrade odvila se danas u Zagrebu, u vili Arko.
Nagradu u obliku statue čiji je autor umjetnik Davor Krelja uručio je predsjednik žirija Nikola Petković, a simbolični ček na 10 tisuća kuna, koje dobija nagrađeni autor, uručio je član žirija Boris Postnikov dok je članica žirija Jadranka Pintarić pročitala obrazloženje žirija za dodijeljenu Nagradu.

Književna Nagrada Janko Polić Kamov dodjeljuje se za najbolje književno djelo tijekom godine napisano na hrvatskom jeziku, bez obzira na književnu vrstu.
Ocjenjivački sud, u kojem su bili Nikola Petković, Jadranka Pintarić i Boris Postnikov, u finale natjecanja je izabrao roman Zorana Ferića 'Na osami blizu mora', zbirku pjesama Drage Glamuzine 'Everest', Zbirku priča Ivane Rogar 'Tumačenje snova', roman Olje Savičević Ivančević 'Pjevač u noći' te roman Slobodana Šnajdera 'Doba mjedi'.

Obrazloženje žirija za pobjednicu Nagrade Kamov pročitajte na stranici "Opširnije"