Kultura na remontu: ”O čemu pišu kolumnistice?”

OBJAVLJENO: srijeda, 01.06.2022.
Kultura na remontu: ”O čemu pišu kolumnistice?”

Treća i posljednja tribina u ovosezonskom ciklusu Kultura na remontu u organizaciji Hrvatskog društva pisaca održat će se pod nazivom: ”O čemu pišu kolumnistice?”  U dnevnim novinama nekad, a na portalima danas, najvažniji su i najzanimljiviji autorski glasovi. Kolumnisti i kolumnistice slove kao oni koji kreiraju mišljenje javnosti i imaju hrabrost izraziti svoje stavove. Iako smo u povijesti imali jednu od prvih političkih novinarki koja je izvještavala sa saborskih sjednica, Mariju Jurić Zagorku, situacija u novinarstvu daleko je od rodno ravnopravne. Zašto se znatno više prostora daje ”relevantnim” kolumnistima, o čemu pišu kolumnistice, nameću li im se određene teme, kako publika komentira njihove tekstove, kako se izboriti za svoj glas?

O ovim važnim temama govorit će vodeće kolumnistice Sanja Modrić i Snježana Pavić uz voditeljicu tribine, književnicu Ivanu Bodrožić

 

VRIJEME: Četvrtak, 9. lipanj 2022. u 20 sati

MJESTO: Booksa, Martićeva 14d, Zagreb

ORGANIZACIJA: Hrvatsko društvo pisaca

PARTNER: Booksa / Kulturtreger