Kultura na remontu: ”Što piše u planini?”

OBJAVLJENO: četvrtak, 12.05.2022.
Kultura na remontu

Druga po redu tribina u ovosezonskom ciklusu Kultura na remontu u organizaciji Hrvatskog društva pisaca  održat će se pod nazivom: ”Što piše u planini?”  

Sve važnije postaje osvijestiti neraskidivu povezanost između prirode i kulture koju su stvorili ljudi, sustavno iscrpljujući svoje jedino stanište do točke u kojem zbog vlastitog djelovanja postaju ugroženi. Sve je više knjiga i autora koji tematiziraju taj odnos, koji su postali svjesni veze između prirode, umjetnosti, meditacije, očuvanja ekosustava i književnosti. Bilo kroz novinske tekstove, publicistiku ili poeziju ukazuju da odnos prema sebi podrazmijeva odgovornost prema našoj okolini. Da šetnja kroz šumu ili uspon na planinu nikako nisu dokolica nego ključ za razumijevanje svijeta.

O ovim gorućim temama razgovarat će pisci i novinari: Karmela DevčićSuzana Matić i Milan Majerović Stilinović uz voditeljicu tribine Ivanu Bodrožić

 

VRIJEME: Četvrtak, 19. svibanj 2022. u 18 sati

MJESTO: Booksa, Martićeva 14d, Zagreb

ORGANIZACIJA: Hrvatsko društvo pisaca

PARTNER: Booksa / Kulturtreger