Lana Derkač i Sonja Manojlović na Odisha Art & Literature Festivalu u Bhubaneswaru

OBJAVLJENO: srijeda, 20.12.2023.
Lana Derkač i Sonja Manojlović na festivalu u Indiji

Naše članice, pjesnikinje Lana Derkač i Sonja Manojlović predstavljale su nas u indijskom gradu Bhubaneswaru gdje su sudjelovale na Odisha Art & Literature Festivalu. Njihovo prvo čitanje poezije odnosilo se na pjesme uključene  u objavljenu festivalsku antologiju "Map of Morning" („Karta jutra“). Sudjelovale su u raspravi "A Writer in the Time of War"(„Pisac u vrijeme rata“), a zatim su nastupile u programu za studente menadžmenta, nakon čega je slijedilo još jedno pjesničko čitanje. Na festivalu su sudjelovali i pjesnici iz Nepala, Hong Konga, Singapura, Izraela i Indije. Pjesme Lane Derkač uključene su i u časopis "Anam" čiji je čitav broj posvećen poeziji koja govori o ratu, a časopis uključuje i pjesme brojnih međunarodno poznatih pjesnika.