Nagrada Vladimir Nazor Ludwigu Baueru i Radi Šerbedžiji

Nazor

Naši ugledni članovi Ludwig Bauer i Rade Šerbedžija među ovogodišnjim su dobitnicima Nagrade Vladimir Nazor, najviše državne nagrade na području kulture i umjetnosti, koja se za najbolja umjetnička ostvarenja dodjeljuje u kategorijama godišnje nagrade i nagrade za životno djelo.

Ludwig Bauer dobitnik je godišnje nagrade za književnost za roman »Muškarac u žutom kaputu«, a Rade Šerbedžija dobitnik je nagrade za životno djelo za područje filmske umjetnosti.

Odluku o dobitnicima za najbolja umjetnička ostvarenja u Republici Hrvatskoj za 2018. godinu u šest umjetničkih područja donio je Odbor Nagrade pod predsjedanjem akademika Zvonka Kusića na sjednici održanoj 6. svibnja, a svečana dodjela Nagrade »Vladimir Nazor« održat će se u utorak, 18. lipnja u Hrvatskom državnom arhivu.