Olja Savičević Ivančević dobitnica Nagrade Risto Ratković

Olja Savičević Ivančević - slika

Naša članica Olja Savičević Ivančević dobitnica je ovogodišnje Nagrade Risto Ratković za knjigu poezije "Divlje i tvoje" u izdanju Frakture, koju dijeli ravnopravno s crnogorskim pjesnikom Saladinom Dinom Burdžovićem, nagrađenim za knjigu "Rifat".

Njihove su knjige izabrane između njih 58 prijavljenih na ovogodišnji natječaj, a odluku o dobitnicima jednoglasno je donio međunarodni žiri - Pavle Goranović, predsjednik, te Jovana Bojović iz Crne Gore, Dobrivoje Stanojević iz Srbije, Ivica Prtenjača iz Hrvatske i Elvedin Nezirović iz Bosne i Hercegovine.

Nagradu Risto Ratković od 1973. godine dodjeljuje međunarodna manifestacija Ratkovićeve večeri poezije za najbolju zbirku poezije objavljenu u Crnoj Gori, Srbiji, Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj.

Nagrada će laureatima biti uručena 5. rujna u kući Rista Ratkovića, u Bijelom Polju u Crnoj Gori, u okviru 50. Ratkovićevih večeri poezije.