Olji Savičević Ivančević Nagrada Grada Zagreba

OBJAVLJENO: utorak, 02.05.2023.
ljeta s marijom

Naša članica Olja Savičević Ivančević dobitnica je Nagrade Grada Zagreba za književnost u 2023. godini. Olju Savičević Ivančević za Nagradu je nominirao Upravni odbor HDP-a, i to za njezinu knjigu "Ljeta s Marijom" (2022).

Nagrada grada Zagreba ustanovljena je Odlukom o ustanovljenju "Nagrade grada Zagreba" 1955. godine.

Od 2000. godine, na temelju Odluke o javnim priznanjima Grada Zagreba, Nagrada Grada Zagreba dodjeljuje se u tekućoj godini, na Dan Grada Zagreba, 31. svibnja, dan na koji se slavi blagdan Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnice Grada Zagreba.

Nagrada Grada Zagreba dodjeljuje se građanima Grada Zagreba i drugim osobama koje rade na području Grada Zagreba, radnim skupinama, trgovačkim društvima, ustanovama, vjerskim zajednicama, udrugama građana i drugim pravnim osobama za najviše zasluge i postignute rezultate u teorijskom i praktičnom radu u promicanju znanosti, gospodarstva, prosvjete, kulture, umjetnosti, sporta, zdravstva, socijalne skrbi i svih drugih područja društvenog života u Gradu Zagrebu.