Olji Savičević Ivančević nagrada za najbolji strani roman u Francuskoj

Adio kauboju - naslovnica

Roman naše članice Olje Savičrvić Ivančević Adio Kauboju proglašen je dobitnikom prestižne francuske književne nagrade za najbolji prvi roman u prijevodu na francuski jezik (Prix du premier roman en littérature étrangère 2020).

U užem izboru za nagradu bilo je ukupno sedam romana originalno objavljenih izvan Francuske. Nakon proglašenja pobjednika, francuski mediji su, pored ostaloga, napisali da je Adio Kauboju „književni događaj godine, koji je osvojio čitalačku publiku francuskog govornog područja svojim očaravajućim i poetskim stilom“.

Nagrada će u Francuskoj romanu privući velik broj čitatelja i zasluženu medijsku pažnju svih književnih aktera velike i utjecajne francuske književne scene.