Pjesnikinja petkom: Ivana Buljan Legati

OBJAVLJENO: četvrtak, 27.05.2021.
Ivana Buljan Legati

Ovoga puta na tribini Pjesnikinja petkom razgovaramo s Ivanom Buljan Legati, profesoricom scenskog govora,  glumicom i autoricom zbirke pjesama Dover. S autoricom ćemo razgovarati o mogućnostima poezije i kazališta, motivima i potrebama za dodirnom točkom poezije i dramske umjetnosti, bitnosti čitanja poezije naglas, ali i o autoričnom autentičnom poetskom glasu koji kroz stihove neprestano isprepliće stvarnosne elemente, ali u potpuno neočekivanim putanjama. O tim putanjama, intertekstualnosti, utjecaju dramskog govora i glume na samo pisanje i još mnogočemu razgovaramo s autoricom.

 

Moderiraju: Monika Herceg i Sanja Baković

Kada: Petak, 28. 5. u 20 h

Gdje: ispred Bookse

 

 

Ivana Buljan Legati rođena je u Zagrebu 20. prosinca 1972. godine. Osnovnu, osnovnu baletnu i srednju školu završila je u Zadru. Diplomirala je glumu na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu. Magistrirala je na Odsjeku za komparativnu književnost Filozofskoga fakultetu u Zagrebu.  Predaje scenski govor na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu, Odsjeku glume. Profesionalno igra u hrvatskim kazalištima i na filmu.  Za svoju monodramu Soba za poglede autorice Virginije Woolf nagrađena je nagradama za najbolju izvedbu na međunarodnim festivalima monodrame BEFEMON i MONOAKT. Radi kao suradnica za govor u kazalištu i na filmu. Pjesme su joj objavljivane u časopisima Poezija i Tema, te na portalu za književnost i kulturu Strane.ba. 2019. godine objavljuje zbirku pjesama Dover u izdanju Hrvatskog društva pisaca.