Pjesnikinja petkom: Poezija kao glas otpora

OBJAVLJENO: utorak, 23.06.2020.
Baković

Druga gošća književnog susreta Pjesnikinja petkom je Sanja Baković. Otprije već poznata po svom književnom angažmanu, stranici Odvalimo se poezijom i istoimenim tribinama, 2016. izdala je svoju prvu zbirku pjesama Plovna mjesta.

Nova zbirka pjesama Autobus za Trnavu objavljena joj je ove godine i jasno je kako je Baković napravila pomak u svojoj poeziji; melankoliju i mir zamijenila je jakim glasom otpora, bilo da se radi o našoj povijesti, ili o ženskom iskustvu.
Sanja tako daje glasove mnogim ženama, iz naših života, poznatim i nepoznatim i donosi nam potvrdu da je poezija itekako glas naše borbe.

U ovom razgovoru pokušat ćemo dati odgovore na pitanja o tome može li poezija, i zašto biti jedan takav glas, o ulogama poezije, načinu na koji utječe na nas. Tražit ćemo i odgovore na pitanja koliko je izazovno pisati poeziju koja će dobiti etiketu “angažirana” i trebaju li nam takvi tekstovi te koja su mjesta susreta poezije i naše potrebe da mijenjamo sebe i našu okolinu.


Gdje: Atelijer Meštrović
Kada: 26.6. u 19h

Moderira: Monika Herceg


Vidimo se!