Pjesnikinja petkom: Sanja Baković i Zrinka Posavec

OBJAVLJENO: utorak, 21.03.2023.
Pjesnikinja petkom - vizual

Ovoga puta na tribini Pjesnikinja petkom razgovaramo s dvije pjesnikinje čija je poezija i poezija tijela i poezija emancipacije, nježnosti, traženja vlastitog glasa, ali i otpora. Obje pjesnikinje hrabro pristupaju temama ženskog iskustva, ljubavi, senzualnom. Pritom, kod poezije Sanje Baković, osim stalnog poziva na nježnost jasan je i glas koji se bori i donosi priče mnogih žena koje možda nikada ne bismo mogli čuti, a s druge strane nova knjiga Zrinke Posavec propituje žensku povijest i poziciju kroz motiv glasa i lik pjevačice. O poeziji, otporu, slobodama, a svakako i nježnosti razgovaramo s pjesnikinjama idući petak. 

 

Kada: petak, 24. 3. u 19h

Gdje: Booksa

Moderira: Monika Herceg