Priznanja Hrvatsko-turske udruge prijateljstva

HTUP

Hrvatsko-turska udruga prijateljstva ove godine slavi 25 godina uspješnoga rada na zbližavanju dvaju naroda i dviju zemalja kroz različite programe kulturne, umjetničke, obrazovne, gospodarske i mnogih drugih tipova suradnje. Čitava je godina u znaku toga jubileja koji obilježavamo pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva vanjskih i europskih poslova RH.

Izvršni odbor HTUP-a donio je odluku kojom se za osobitu potporu radu Udruzi i doprinos razvoju hrvatsko-turskih odnosa dodjeljuje jubilarno priznanje HTUP-a Hrvatskom društvu pisaca i našoj članici Dariji Žilić.

Priznanja će biti uručena 11. lipnja 2019. na posebnoj svečanosti u nazočnosti Nj. E. Babura Hizlana, veleposlanika Republike Turske u Hrvatskoj, a u tu čast bit će upriličen i koncert Trija Orient Expresto.