Rade Šerbedžija dobitnik američke nagrade za doprinos u svjetskom filmu

serbedzija

Našem članu, glumcu, redatelju i glazbeniku Radi Šerbedžiji dodijeljena je ovogodišnja Nagrada Mary Pickford za sveukupni doprinos u svjetskom filmu, a dodjeljuje ju Međunarodna novinarska akademija u Los Angelesu (The International Press academy - IPA) u sklopu dodjele 23. Nagrade Satellite. Nagradu su dosad osvojili, među ostalima, Francis Ford Coppola, Kathy Bates, Jodie Foster, Susan Sarandon, Vanessa Williams i Ellen Burstyn, a dodjeljuje se od 1996., kao jedna od nagrada Satellite koje promiču umjetničku izvrsnost u području filma, televizije i novih medija. Naglasak je pritom na novim, međunarodnim ili nezavisnim autorima, alternativnoj kulturi i multimediji. Svečana dodjela održat će se 22. veljače 2019. u Hotelu Mondrian u Hollywoodu.