Razgovor sa Srećkom Horvatom Totalitarizam danas

OBJAVLJENO: utorak, 07.04.2009.
HDP

Utorak, 07. travnja 2009., u 19 sati ,
u HDP-u, Basaričekova 24, Zagreb,
Razgovor sa Srećkom Horvatom :Totalitarizam danas
U knjizi „Totalitarizam danas“ (Antibarbarus, Zagreb, 2008.) teoretičar Srećko Horvat polazeći od fenomena Hitlera u popularnoj kulturi , kreće u teorijsko promišljanje ideologije nacizma u suvremenom kontekstu. No ne zaustavlja se na tome, već nastavlja promišljati totalitarizam i ideologiju i na primjerima iz recentne povijesti. O tim temama govorit će autor knjige Srećko Horvat, koji je dosad objavio tri knjige iz područja semiologije i filozofije, član je uredništva Europskog glasnika, Tvrđe, Zareza, a preveo je niz filozofskih knjiga.
Voditeljica Tibine Dekonstrukcije Darija Žilić.