Reakcija Upravnog odbora HDP-a - samostalni umjetnici, koeficijent za obračun osnovice mirovine

OBJAVLJENO: ponedjeljak, 12.12.2022.
HDP

S obzirom na nedavno glasanje saborske većine protiv podizanja visine koeficijenta za obračun osnovice mirovine za samostalne umjetnike (uz istodobno izglasavanje povisivanja vlastitih plaća), koje tu nemilu socijalnu tematiku ipak vraća u žarište medijskog i javnog interesa, Hrvatsko društvo pisaca, u čijem se članstvu također nalazi velik broj samostalnih umjetnika, pridružuje se i svesrdno podržava sve dosadašnje i buduće inicijative i napore Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika i pojedinačnih umjetničkih udruga da se mirovine samostalnih umjetnika u Hrvatskoj korekcijom spomenutog koeficijenta (koji je 2009. u sklopu tadašnjih antirecesijskih mjera spušten s 1,2 na današnjih mizernih 0,8) dignu s egzistencijalnog dna, te da se samostalnim umjetnicima, uza sve probleme koji ih snalaze u svakodnevnom radu, u mirovini omogući život dostojan čovjeka.

 

Upravni odbor HDP-a