Robert Perišić dobitnik nagrade "Predrag Matvejević"

OBJAVLJENO: utorak, 31.10.2023.
Brod za Issu

Književnu nagradu "Predrag Matvejević" za 2023. godinu dobio je naš član Robert Perišić za knjigu "Brod za Issu" (Sandorf, 2023).

Dobitnik je odabran u konkurenciji od 120 knjiga proze, poezije, eseja i kazališnih komada pristiglih na ovogodišnji natječaj.

Književnu nagradu "Predrag Matvejević" dodjeljuju Suzana Matvejević, KIC Zagreb, PEN centar Hrvatska i Radio Gornji Grad. Nagrada se dodjeljuje za književno djelo bez obzira na žanr koje, uz neupitnu književnu kvalitetu, na određeni način odražava vrijednosti uključivosti, otvorenog društva, ravnopravnosti i istinske slobode govora, te uopće humanističke vrijednosti koje je Predrag Matvejević zastupao. Konkurirati mogu knjige objavljene u posljednje dvije godine na području "regije" (odnosno bivše Jugoslavije).