Roman Zorana Žmirića objavljen u Srbiji

OBJAVLJENO: ponedjeljak, 06.11.2023.
Hotel Wartburg

Roman našeg člana Zorana Žmirića "Hotel Wartburg" objavljen je u Srbiji u izdanju izdavačke kuće LOM. Urednici izdanja su Marina Vujčić i Damir Karakaš.

Iz recenzija srpskog izdanja:

"Ono što je za Faulknera okrug Yoknapatawpha, to je za Zorana Žmirića u ovoj knjizi jedan Wartburg karavan: središte priče, rodno mjesto jedne lične opsesije, kulturni, politički i životni okvir jednoga svijeta. Faulkner je Yoknapatawphu izmislio, Wartburg je bio stvaran, ali samo za generaciju koja je živjela prije pada komunizma. Danas Wartburg je lice fikcije, izmišljeni Žmirićev automobil." ~ Miljenko Jergović

"Žmirić je stvorio knjigu koja će oduševiti emocijama, iskrenošću, uvjerljivošću, sjajno izgrađenim likovima, životnim jezikom (posebno dijalozima), zanimljivim epizodama i scenama, nostalgijom... " ~ Marinko Krmpotić