Roman Zorana Žmirića "Pacijent iz sobe 19" izlazi u Srbiji

Pacijent iz sobe 19

Roman "Pacijent iz sobe 19" našeg člana Zorana Žmirića, koji je ove godine bio u finalu tportalove književne nagrade za najbolji hrvatski roman, upravo se tiska i u Beogradu.

'Rat je još uvijek osjetljiva tema i sve što tematizira tu nevolju koja je obilježila našu zajedničku prošlost, gleda se s dodatnim nepovjerenjem. Zato mi je posebno drago da će se i u Srbiji čitati roman koji govori na način iz kojeg je jasno da u ratu nema pobjednika... "Pacijent iz sobe 19" govori o mladićima koji su iz rock-klubova preko noći završili na ratištu, bez obzira s koje su se strane linije našli, o ljudima čiji je potencijalni život uništen i koji danas žive s traumama, kao pacijenti čiji je život zaustavljen u startu zbog rata koji nisu sami ni željeli ni započeli. Drago mi je da će se i u Srbiji čuti taj glas, s naše, hrvatske strane', kaže Zoran Žmirić o knjizi koju je u rujnu 2018. objavila Hena com.

Beogradski izdavač Žmirićevog "Pacijenta iz sobe 19" je Književna radionica Rašić koja objavljuje birane autore, među ostalima Kristiana Novaka, Darka Cvijetića, Marka Pogačara...

Roman "Pacijent iz sobe 19" dostupan je i na web stranici Hrvatskog radija u formi radio romana na sljedećem linku: https://radio.hrt.hr/aod/zoran-zmiric-pacijent-iz-sobe-19-1-dio/331235/