Tribine HDP-a: O čemu govorimo kad govorimo o seksizmu - "Maja na modnoj pisti"

OBJAVLJENO: utorak, 02.04.2024.
Maja na modnoj pisti - vizual

Maja na modnoj pisti

09.04.2024., Booksa u 18 sati 

Sudjeluju: Ognjenka Antunac, Nataša Mihaljčišin, Petar Trbović

Moderatorica: Ivana Bodrožić

U novoj seznoni 2024. godine, Maja se vraća u velikom stilu! Nakon što smo razmatrali položaj žena u različitim segmentima društva pa dosad tako upriličili brojne uspješne tribine poput Maja u saboruMaja u crkviMaja na filmuMaja na fakultetu i druge, vrijeme je za Maju na modnoj pisti.

Iako više od 70% radne snage u modnoj industriji čine žene, čini se da se ta slika ne odražava na vodeće položaje. Iznimku najčešće čine nasljednice modnih carstava pa u tom smislu samo 7 žena djeluje na čelu 50 vodećih brandova. Iako se često povezuje s ne naročito ozbiljnim temama, moda je izuzetno važna; samo ako promatramo odjeću, moda nam pokazuje kako se kroz povijest mijenjao položaj žene, od sputavajućih korzeta do mini suknje. Česta nelagoda prosječne žene pred modelima koji nas okružuju, posebno posredstvom virtualne stvarnosti, ekspolatacija radnica, krojačica, neodrživost trenutnog stanja s obzirom na klimatske promjene i gomilanje odjeće koja postaje veliki zagađivač. Važnost mode kao umjetničkog djelovanja i reflektiranja društvene klime te mnoge druge teme bistrit ćemo s našim gostima, modnim dizajnericama i osnivačicama vlastitih brandova Ognjenkom Antunac i Natašom Mihaljčišin te stilistom i modnim direktorom najprestižnijeg modnog magazina Vogue Adria, Petrom Trbovićem.

Ne propustite nas!