TUŽNA VIJEST: Umrla je Mani Gotovac

mani gotovac

Jučer je, 12. studenog 2019., na svoj 80. rođendan umrla naša ugledna članica Mani Gotovac.

Komemorativni skup održat će se u u  četvrtak, 14. studenog 2019. u 12 sati u Knjižnici i čitaonici Bogdana Ogrizovića, Preradovićeva 5, Zagreb

Na komemoraciji će govoriti:
Zoran Ferić, Igor Mandić, Andrea Zlatar, Milana Vuković Runjić, Ivica Buljan, Željka Matijašević, Irena Matijašević, Dubravka Bogutovac i Velimir Visković.

 

Kritičarka, dramaturginja i teatrologinja Mani Gotovac rođena je u Splitu 1939. godine. Diplomirala je komparativnu književnost i teatrologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Bila je prva intendantica u povijesti hrvatskog kazališta (HNK Split i HNK Rijeka). Objavila je dvije knjige teatroloških eseja, "Tako prolazi Glorija" (1984.) i "Dubrovačke mišolovke" (1986.), autobiografske romane "Fališ mi. Prva knjiga: zima/proljeće" (2010.), "Fališ mi. Druga knjiga: jesen/ljeto" (2011.), "Fališ mi: u proljeću, u jeseni, u ljetu, u zimi" (2013. novo dopunjeno izdanje), knjigu zapisa iz života i kazališta "Ma koji život, ma koji teatar" (2014.), te romane "Snebivaš me" (2015.), "Ćutim te" (2017.) i "Rastanci" (2019.).