U Makedoniji objavljena panorama suvremenih hrvatskih pjesnikinja

OBJAVLJENO: petak, 01.07.2022.
korice

U jubilarnom, pedesetom broju makedonskog časopisa „Književno žitie” objavljena je panorama suvremenih hrvatskih pjesnikinja. Časopis izlazi u Skoplju, nakladnik je Makavej, a glavni i odgovorni urednik dr. Branko Cvetkoski. U panoramu je uvrštena trideset i jedna suvremena hrvatska pjesnikinja: Lidija Bajuk, Gordana Benić, Vesna Biga, Enerika Bijač, Ana Brnardić, Diana Burazer, Ljerka Car Matutinović, Ružica Cindori, Marija Dejnović, Lana Derkač, Dunja Detoni Dujmić, Maja Gjerek, Stanka Gjurić, Monika Herceg, Ana Horvat, Dorta Jagić, Božica Jelušić, Andrijana Kos Lajtman, Emilija Kovač, Sanja Lovrenčić, Sonja Manojlović, Irena Matijašević, Vanda Mikšić, Sibila Petlevski, Diana Rosandić, Ivana Šojat, Ljerka Toth Naumova, Dragica Vranjić Golub, Sonja Zubović, Anka Žagar i Darija Žilić. Pjesme su preveli Vesna Acevska, Branko Cvetkoski i Sande Stojčevski, a izbor i predogovor potpisuju Ružica Cindori i Branko Cvetkoski. Časopis je obogaćen fotografijama hrvatskog umjetnika Željka Vrhovskog. Predstavljanje časopisa održat će se koncem kolovoza na Struškim večerima poezije, na koje su pozvane pjesnikinje Andrijana Kos Lajtman, Sonja Manojlović, Sibila Petlevski, Darija Žilić i Ružica Cindori. Potporu ovom projektu dat će i hrvatsko Ministarstvo kulture i medija.