Više od dvjesto primjeraka zbirke "Dani kositra i jeke" Andrijane Kos Lajtman otkupljeno za Dan žena

OBJAVLJENO: četvrtak, 07.03.2024.
andrijana potpisuje

I mnogo veći izdavači od Hrvatskog društva pisaca teško da se mogu pohvaliti narudžbom kakva je nedavno stigla u Basaričekovu 24 u Zagrebu. Informatička tvrtka Combis, naime, odlučila je kupiti nešto više od dvije stotine primjeraka pjesničke zbirke Dani kositra i jeke Andrijane Kos-Lajtman kako bi je povodom Dana žena poklonila svojim poslovnim partnericama. Riječ je o tvrtki koja posljednjih nekoliko godina svojim zaposlenicama daruje slobodan dan, a knjiga koja tematizira život i rad najveće hrvatske pjesnikinje koja je, prije svega, bila hrabra i emancipirana žena koju život nije mazio, učinila im se idealnom za takav poklon. „Odlučili smo pokloniti knjigu poezije. Time šaljemo i poruku da treba malo zastati, uzeti neko vrijeme za sebe, jer stalno jurcamo u ovom ubrzanom životu. Ta knjiga, vezana uz Vesnu Parun, učinila mi se idealnom“, kaže Maja Markulin Klarić, direktorica Odjela digitalnih inovacija u Combisu, u prilogu za Jutarnji list. Nadajući se da će u budućnosti ovakvih primjera obilježavanja Međunarodnog dana žena, ali i drugih praznika, biti više, dijelimo s našim članicama i članovima ovu radosnu vijest!