Započeo edukativni program "Književna kritika i suvremeni mediji: praksa"

OBJAVLJENO: ponedjeljak, 16.10.2023.
hdp1

U subotu 21. listopada 2023. održana je prva sesija edukativnog programa "Književna kritika i suvremeni mediji: praksa" koji su osmislili i provode ga urednici Portala za književnost i kritiku Kritika h,d,p, i na kojem sudjeluje 15 mladih autora/ica do 30 godina. Program uključuje niz predavanja na teme: kritika suvremene proze (vodi Jagna Pogačnik), kritika esejistike i publicistike (vodi Katarina Luketić), kritika suvremene poezije (vodi Marko Pogačar), modeli javnog predstavljanja književnosti (vodi Kruno Lokotar) i urednički rad u kulturnim medijima (vodi Boris Postnikov). Također, on uključuje i praktični rad na tekstovima s mentorima, a potom i objavljivanje književnih kritika nastalih tijekom tog procesa na Kritici h,d,p,.

Želja voditelja programa je da svoja znanja i iskustva rada u medijima i javnom prostoru prenesu još neafirmiranim autorima/cama koji/e se žele baviti književnokritičkim i medijskim radom. Cilj je pružiti mladim, budućim književnim kritičarima, urednicima, promotorima književnosti i piscima praktična znanja o pisanju kritika i drugih tekstova u kulturnim medijima, uredničkom poslu, promociji književnosti u javnom prostoru te načelima rada u elektroničkim medijima. Cilj je također pružiti im priliku da, u suradnji s mentorima, usavrše svoja znanja i pisanje te objave autorske tekstove i lakše se afirmiraju u budućnosti na književnom i kulturnom polju.

Program je financiran iz Fonda za kulturu Društva hrvatskih književnika.