Alen Brlek i Dražen Katunarić u širem izboru za nagradu Mallarmé za strane pjesnike

OBJAVLJENO: srijeda, 26.04.2023.
nagrada Mallarmé za strane pjesnike

U širi izbor za nagradu Mallarmé, u kategoriji "Mallarmé za strane pjesnike", ušli su naši članovi i renomirani pjesnici: Alen Brlek s knjigom poezije Théories nocturnes, u prijevodu Martine Kramer na francuski jezik, objavljene u izdanju izdavačke kuće L'Ollave 2022. godine i Dražen Katunarić s knjigom poezije Je reste plus longtemps dans la mer, u prijevodu Martine Kramer, Brankice Radić i Vande Mikšić, također u izdanju izdavačke kuće l'Ollave 2022. godine.

Nagrada Mallarmé jedna je od najstarijih i najcjenjenijih nagrada koja nagrađuje pjesnika /pjesnikinju francuskog govornog područja za pojedinačno umjetničko djelo ili za životni opus, a nagrada "Mallarmé za strane pjesnike" pokrenuta je 2022. godine, s ciljem da predstavi prevoditelje i prevoditeljice koji otvaraju nove književne poglede kroz poeziju pisanu na stranim jezicima i prevedenu na francuski jezik.