Glumci iz karantene

Ljuboja

Subota, 16.5.2020.


Danijel Ljuboja interpretira „Dnevnik iz karantene“ Andrije Škare

https://youtu.be/4JZMoCV1XDo


Suradnja glumaca/ica Zagrebačkog kazališta mladih i članova Hrvatskog društva pisaca.
Glumci čitaju i interpretiraju objavljene tekstove "Dnevnika iz karantene".


Montaža i svako drugo filmsko oblikovanje: Lovro Mrđen, organizacija Petra Prša.

 

Danijel Ljuboja (Zenica, 1975.) je kazališni, televizijski i filmski glumac. Za vrijeme školovanja bio je član Dječjeg ansambla Narodnog pozorišta Zenica. Maturirao je u V. gimnaziji. Diplomirao je na ADU u Zagrebu.
Radio je u velikom broju kazališta: u zagrebačkom HNK, Histrionima, Žar ptici, Zagrebačkom kazalištu lutaka, Zagrebačkom kazalištu mladih, Ivani Brlić-Mažuranić; snimao radio-drame, reklame; sinkronizirao crtiće.
Od 2002. godine član je ansambla ZKM-a, gdje se istaknuo ulogom Volođe u predstavi "Draga Elena Sergejevna". Osim toga, igrao je u sljedećim predstavama: "Veliki meštar sviju hulja!, "Zaštićena zona", "Kamov", "smrtopis", "Naš grad", "Peto evanđelje", "Vrata do..", "Ana Karenjina" itd.
Voli reći: „Svaki se život sastoji od mnogo dana, iz dana u dan. Idemo sami kroza se, susrećemo razbojnike, duhove, divove, starce, mladiće, žene, udovice, djevere preljubnike, ali uvijek susrećemo sami sebe.“