Glumci iz karantene

Videk

Nedjelja, 5. travnja 2020.


Mateo Videk interpretira „Dnevnik iz karantene“ Alena Brleka

 

Suradnja glumaca/ica Zagrebačkog kazališta mladih i članova Hrvatskog društva pisaca.
Glumci čitaju i interpretiraju objavljene tekstove "Dnevnika iz karantene".

https://www.youtube.com/watch?v=Yvd2tj7YSvI

 

Mateo Videk (Zabok, 1993.) nakon završene gimnazije Antuna Gustava Matoša upisuje Akademiju dramske umjetnosti u Zagrebu 2011. godine. Svoj profesionalni umjetnički rad počinje tokom studija surađujući s kazalištima Žar ptica, Scenom Gorica i ZeKaeMom, te sudjeluje na mnogim projektima Dubrovačkih ljetnih igara. Na trećoj godini studija glume postaje članom europskog kazališnog masterclassa Ecole des maitres i surađuje s talijanskim kazališnim dvojcem Ricci Forte. Na završnoj diplomskog studija odlazi na stručno usavršavanje u Leeds, Engleska i bavi se performativnom umjetnošću na Leeds Beckett Universityu. Studij glume završava 2016. godine kada je i prvi put nominiran za Nagradu hrvatskog glumišta za predstavu "Bajka o Žar ptici" u režiji Ivice Boban i produkciji kazališta Žar ptica. Osim brojnih radio drama i epizodnih uloga u domaćim serijama, Mateo usko surađuje sa ZeKaeMom na predstavama "Moj duh", "Troia's discount", "Sherlock Holmes", "Črna mati zemla", "Alisa u zemlji čudesa", "Proba orkestra", "Huddersfield" i "Pansion Eden".

 

Link na tekst Alena Brleka
https://hrvatskodrustvopisaca.hr/…/dnevnik-iz-karantene-ale…