Glumci iz karantene

ugrina

Nedjelja, 26.4.2020.

 

Kristijan Ugirna interpretira „Dnevnik iz karantene“ Borisa Perića

https://www.youtube.com/watch?v=oeGAT9gue1M

 

Suradnja glumaca/ica Zagrebačkog kazališta mladih i članova Hrvatskog društva pisaca.

Glumci čitaju i interpretiraju objavljene tekstove "Dnevnika iz karantene".

 

Kristijan Ugrina (Zagreb, 1972.) kao dječak upisao se 1982. u ZKM-ovo Učilište i odmah počeo sudjelovati i u profesionalnim ZKM-ovim predstavama, ali i predstavama drugih zagrebačkih kazališta (GDK Gavella, ZGK Komedija, GK Trešnja). Diplomirao je glumu na ADU u Zagrebu i 1997. dobio stalni angažman u ZKM-u, u kojem je i danas zaposlen. Osim u ZKM-u radio je skoro u svim zagrebačkim kazalištima i kazališnim grupama. Glumio je i u Pečuhu i Starom Gradu te je dosad odigrao više od 50 različitih predstava među kojima je veliki dio dječjih. Tumačio je uloge u desetak filmova (Večernja zvona L. Zafranovića, Puška za uspavljivanje H. Hribara, Rusko meso L. Nole, Priča iz Hrvatske K. Papića, Metastaze B. Schmidta, Crvena prašina Z. Ogreste), nekoliko TV serija (Dobre namjere, Tužni bogataš, Mamutica), a uspješno se okušao i kao voditelj TV emisija (Hugo, Modul 8, Hladijator, Informativka). Osnivač je Udruge Kazalište, vizualne umjetnosti i kultura gluhih – DLAN i Tejotra UHLOD. U nekoliko prigoda okušao se kao redatelj, ali i kao voditelj dječjih radionica. Osnivač je i voditelj festivala Mali grad Faros u Starom Gradu na Hvaru. Napisao je nekoliko dramskih tekstova za djecu te slikovnicu Europica.
Novije ZKM-ove predstave u kojima glumi: Petar Pan, Kristofor Kolumbo, Alan Ford, Žena bez tijela, Ružno pače, Brak Marije Braun, Polet, Gulliverova putovanja, Veliki Gatsby, Ana Karenjina….

 

Link na tekst Borisa Perića

https://hrvatskodrustvopisaca.hr/hr/novosti/dnevnik-iz-karantene-boris-peric