HDP, SKUD Ivan Goran Kovačić i Poetski tren zajedno u programu „Ususret 60. Goranovom proljeću“!

OBJAVLJENO: četvrtak, 23.02.2023.
gp

Nadolazeće jubilarno 60. Goranovo proljeće zagrijat će zajednički program Hrvatskog društva pisaca, SKUD-a Ivan Goran Kovačić i platforme Poetski tren naslovljen „Ususret 60. Goranovom proljeću“. Započeo je 19. veljače gostovanjem Ane Brnardić, Vide Sever i Miroslava Mićanovića na valovima HRT Radija Sljeme u emisiji „Gospodična Muza“ u kojoj se razgovaralo o ovoj našoj najstarijoj i najutjecajnijoj pjesničkoj manifestaciji te o značaju nagrada koje su im dodijeljene na ovom festivalu. Uz emitiranje poetskih trenova troje gostiju, najavljena je produkcija novih poetskih trenova prijašnjih laureata te ovogodišnjih dobitnika nagrada – Ivan Goran Kovačić za najbolju pjesničku knjigu i Gorana za mlade pjesnike, što će uz uobičajeno objavljivanje online, biti emitirano i u programu HRT Radija Sljeme u spomenutoj emisiji u narednim nedjeljama do kraja ožujka. U nedjelju, 19. ožujka, neposredno pred početak 60. Goranovog proljeća, gosti emisije bit će Sonja Manojlović, Marko Pogačar i Patrik Gregurec.

U utorak, 21. veljače objavljen je poetski tren nositelja Goranovog vijenca Branka Čegeca iz njegove zbirke pjesama „Pun mjesec u Istanbulu: lica, sjene“ (MeandarMedia, 2012.). Time se u katalogu Poetskog trena popunjuje lista dobitnika Goranovog vijenca. Video su ostvarili recitatorica i autorica videa Gordana Kovačić, glazbeni umjetnici Dražen Franolić, arapska lutnja i Emil Gabrić, viola, te Robert Rudić koji potpisuje konačno tonsko oblikovanje. Branko Čegec autor je i fotografija korištenih u videu, a preuzete su iz spomenute knjige pjesama nagrađene Kiklopom za pjesničku knjigu 2012. godine.

Program „Ususret 60. Goranovom proljeću“ ostvaruje se uz potporu Grada Zagreba.

 

https://www.youtube.com/watch?v=YzVxgY0Bkx4