Nagrade Vladimir Nazor Andriani Škunci i Maši Kolanović

Masa i Andriana

Dobitnica nagrade „Vladimir Nazor“ za životno djelo iz područja književnosti je naša članica Andriana Škunca. Godišnju nagradu dobila je naša članica Maša Kolanović za zbirku priča Poštovani kukci i druge jezive priče (Profil, 2019).

Odbor Nagrade „Vladimir Nazor“ pod predsjedanjem akademika Zvonka Kusića na sjednici održanoj 8. lipnja 2020. godine, donio je odluke o dobitnicima za najbolja umjetnička ostvarenja u Republici Hrvatskoj za 2019. godinu, objavilo je Ministarstvo kulture. Nagrada se dodjeljuje u području književnosti, glazbe, arhitekture i urbanizma, filmske i kazališne umjetnosti te likovnih i primijenjenih umjetnosti.

Dobitnici Nagrade „Vladimir Nazor“ za 2019. godinu u ostalim područjma:

Arhitektura i urbanizam
Ivan Čižmek, nagrada za životno djelo
Studio 3LHD, godišnja nagrada za projekt Urania
 
Filmska umjetnost
Vera Zima, nagrada za životno djelo
Dana Budisavljević, godišnja nagrada za režiju filma Dnevnik Diane Budisavljević
 
Glazba 
Valter Dešpalj, nagrada za životno djelo
Ivan Repušić, godišnja nagrada za koncert Fuoco di gioia s Orkestrom Münchenskog radija i Zborom Bavarskog radija u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu u ciklusu Lisinski subotom 2. veljače 2019. godine
 
Kazališna umjetnost
Helena Buljan, nagrada za životno djelo
Jadranka Đokić, godišnja nagrada za uloge Nastasje Filipovne u predstavi Idiot F. M. Dostojevskog i Maše u predstavi Tri sestre B. Jelčića u HNK-u u Zagrebu
 
Likovne i primijenjene umjetnosti
Mihajlo Arsovski, nagrada za životno djelo
Mirjana Vodopija, godišnja nagrada za samostalnu izložbu Lutajući krajolik u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu