NOVO u Biblioteci Poezije: Maja Marchig, "Spavajte u čarapama"

OBJAVLJENO: petak, 09.09.2022.
Spavajte u carapama

U Biblioteci Poezije HDP-a izašla je knjiga Maje Marchig „Spavajte u čarapama“.

Urednik: Alen Brlek

Cijena: 90,00 kn
 

O knjizi:

Već samim naslovom Spavajte u čarapama Maja Marchig nam govori da je pred nama zbirka poezije koja nas poziva na prisutnost u trenutku, ali to nije banalan poziv, već sagledavanje života u cjelini i meditacija o njemu. Biti, odnosno samo biti, pomiren s vremenskim i društvenim okvirima u kojima obitavamo, najteže je bivanje, ali nas i najviše nagrađuje. Katkad jednostavnim jezikom, a katkad onim koji stvara kompleksnije slike kroz floru i faunu, i uopće geografiju, Maja Marchig nas poziva na tišinu odraslosti i zamišljenost djeteta.

O autorici:

Maja Marchig rođena je 1973. godine u Rijeci. Živi u Zagrebu gdje radi kao računovođa. Piše poeziju i kratke priče. Polaznica više radionica pisanja poezije i proze. Objavljivala u brojnim časopisima u regiji, kao što su "Strane", "Fantom slobode", "Tema" i "Poezija". Članica literarne organizacije ZLO. Nekoliko puta bila je finalistica hrvatskih i regionalnih književnih natječaja. Njena kratka priča "Terapija" osvojila je drugu nagradu na natječaju KROMOmetalFORA2020.