Polufinalisti Nagrade Kamov

OBJAVLJENO: petak, 28.10.2022.
kamov

Žiri Nagrade Janko Polić Kamov (Andrea Zlatar Violić, Velid Đekić i Nikola Petković, predsjednik žirija) odabrao je deset polufinalista nagrade koja se dodjeljuje za najbolje književno djelo napisano na hrvatskom jeziku.

U polufinale su ušli:

 

Sandra Antolić, Svojevrsna

Renato Baretić, Zadnja ruka

Velibor Čolić, Emigrantska mantra

Denis Ćosić, Košute su plakale bez rogova

Nada Gašić, Posljednje što su vidjele

Tatjana Gromača, Berlin, Pula, Varšava

Denis Peričić, 105 godina samoće

Borivoj Radaković, Ne plači, dušo

Tomislav Ribić, Dve rali zmeržnjenoga jognja

Sanjin Sorel, Lampedusa

 

Uoči dodjele nagrade bit će proglašeno pet finalista, a Nagrada će biti dodijeljena na Kamovljev rođendan, 17. studenog 2022. u vili Arko u Zagrebu.

Nagradu Janko Polić Kamov ustanovilo je Hrvatsko društvo pisaca 2014. godine, a kriterij odabira prvenstveno je književna izvrsnost. Nagrada istovremeno promiče inovativnost, bilo u stilsko-jezičnom ili u tematskom smislu.