Tribine HDP-a: O čemu govorimo kad govorimo o seksizmu - "Maja na filmu"

OBJAVLJENO: utorak, 16.05.2023.
Maja na filmu

Nakon prve ovosezonske tribine u organizaciji Hrvatskog društva pisaca održane pod nazivom Maja u crkvi veliko nam je zadovoljstvo najaviti novi razgovor: Maja na filmu u kojem će sudjelovati neke od naših najnagrađivanijih filmskih umjetnica, glumica i redateljica Nina Violić, redateljica i producentica Dana Budisavljević te dramaturginja i redateljica Katarina Pejović.

S gošćama ćemo razgovarati o položaju žena u filmskoj industriji i u kazališnoj umjetnosti, dotaknut ćemo se tema od onih općenitih, reprezentacije rodnih stereotipa na filmu, položaja glumica vezano uz njihovu dob te ekonomsku ravnopravnost u odnosu na kolege. Pokušati doznati kakva je situacija za žene na filmu i u kazalištu kada se nalaze ”iza kamere” kao redateljice, producentice, spisateljice; očekuje li se od njih bavljenje određenim temama kao što priliči patrijarhalnom društvu; kako je i je li #metoo pokret utjecao na promjenu paradigme glumica / redatelj. Je li tretman medija spram filmskih umjetnica drugačiji?

Razgovor moderira spisateljica Ivana Bodrožić

Dođite!

Petak, 19.05.2023. u 20 sati

Booksa, Martićeva 14d