TUŽNA VIJEST: Umrla je Zdenka Heršak

Zdenka Heršak

Naša članica, spisateljica i glumica Zdenka Heršak preminula je u petak u Zagrebu u 92. godini.

Zdenka Heršak rodila se u Zagrebu, 19. kolovoza 1928. godine. U rodnom gradu završila je Zemaljsku glumačku školu, nakon čega je dvije godine bila članica studija Jadran filma. Kratko je bila u dubrovačkom kazalištu te je nastupala kao balerina u Hrvatskom narodnom kazalištu, a kad je Branko Gavella osnovao teatar u Frankopanskoj, pridružuje se njegovom ansamblu, čijom članicom ostaje sve do odlaska u mirovinu.

Pojavila se u više od 60 filmova i serija, a među njezinim najvažnijim ulogama su one u filmovima "Kužiš stari moj", "Seljačka buna 1573.", "Događaj", "Hoću živjeti", "U raljama života", "Ne daj se, Floki", "Leo i Brigita", "Duga mračna noć" te serije "Naše malo misto", "Nepokoreni grad", "Smogovci", "Putovanje u Vučjak", "Bitange i princeze". 

Osim izuzetne glumačke karijere, Zdenka je Heršak je objavila desetak knjiga.