Uručena priznanja HDP-u i Dariji Žilić

Darija Žilić HTUP

Na posebnoj svečanosti koja je upriličena 11. lipnja 2019. u Jazz klubu Kontesa u Zagrebu koju je organizirala Hrvatsko turska udruga prijateljstva pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva vanjskih i europskih poslova RH, uručena su priznanja Hrvatskom društvu pisaca i našoj članici Dariji Žilić. Riječ je o jubilarnim priznanjima koja HTUP dodjeljuje pojedincima i institucijama za potporu  radu Udruzi, te za doprinos razvoju hrvatsko-turskih odnosa. Priznanja su uručena u nazočnosti Nj. E. Babura Hizlana, Veleposlanika Republike Turske u Hrvatskoj. Podsjećamo, Hrvatsko društvo pisaca je organizator prevoditeljske hrvatsko-turske pjesničke radionice čiji je prvi dio održan u listopadu 2018.u Rastokama, a drugi će biti održan najesen 2019. godine u Turskoj. Pokretač projekta bio je pjesnik Miroslav Kirin. Naša članica Darija Žilić u četvrtom mjesecu koordinirala je suradnju HTUP-a i HDP-a, u organizaciji dolaska turskog pjesnika i glazbenika Tozana Alkana u Zagreb.  

Fotografije ustupljene ljubaznošću HTUP-a.