Jasminka Domaš

Jasminka Domaš živi i radi u Zagrebu kao novinarka Vanjskopolitičke redakcije Hrvatskog radija. Članica je HDP-a i PEN-a. Uvrštena je u Hrvatsku književnu enciklopediju. Jedna je od rijetkih židovskih spisateljica u Hrvatskoj,a pojedina su joj književna djela objavljena na njemačkom, engleskom, talijanskom, češkom i slovenskom.
Djela su joj predstavljena na Interliberu, Sajmu u Puli, Leipzigu, Frankfurtu, Jeruzalemu, Bruxellesu, Parizu...
Za HTV napisala je destak scenarija za dokumentarne filmove, radila je i kao suradnica u Zakladi poznatog redatelja S. Spielberga Vizualna povijest-svjedoci holokausta.
Od stručne kritike za svoija djela dobija najviše ocjene. Objavila je dvanaest knjiga: Obitelj, Tjedne minijature slobode, Biblijske priče, romane Rebeka u nutrini duše, Knjiga o ljubavi ili kako sam srela Anu Frank i roman Nebo na zemlji.
Zatim je objavila i knjige : Kabalističke poruke, 72 Imena, zbirku poezije Poetski mistik, Židovska meditacija te knjigu priča na osnovi istraživanja židovske usmene tradicije I Bog moli.
U novinama objavljuje i kratke priče u nas i Americi, te u međunarodnom elektroničkom časopisu Logos.

Objavila:
- Obitelj – Mišpaha, studija (Zagreb, 1996);
 njemačko izdanje, Familie, kod Kroatisches Kultur und Dokumentationszentrum, Eisenstadt (2002);
 englesko izdanje, Family – HKDC (2002)
 - Tjedne minijature slobode (1997)
 slovensko izdanje u "Tretji dan – kršćanska revija za duhovnost in kulturo" 6/7-2000
- Šabat šalomi, zapisi (Zagreb, 1999)
- Biblijske priče – prinos razumijevanju biblijskih značenja (Zagreb, 2000)
- Rebeka u nutrini duše, roman (Zagreb, 2001)
 talijansko izdanje, Rebecca nel profondo dell' anima, La mongolfiera, Cosenza (2003)
- Židovska meditacija – istraživanje mističnih staza judaizma (Zagreb, 2003)
- Knjiga o ljubavi ili Kako sam srela Anu Frank (Židovska općina Zagreb,Zagreb, 2005)
- Kabalističke poruke; MISL, Zagreb 2006.
- 72 imena Boga,; Židovska vjerska zajednica Bet Israel i POP&POP, Zagreb 2008.
 - Nebo na Zemlji, roman, Fraktura, Zaprešić 2010.
 - Poetski mistik, Stajer graf i Bet Israel, Zagreb, 2011.
 - Žena sufi, Biakova, Zagreb, 2014.
-  Glasovi, sjećanja, život; prilog istraživanju povijesti židovskih obitelji
   Suizdavači: Židovska vjerska zajednica Bet Israel i Biakova, 2015

Važniji prijevodi:
 - Rabin Menachem Mendel Schneerson, Nebo na zemlji/ Bring Heaven Down to Earth, studija (Zagreb, 2003)

72 imena
I Bog moli