Marku Pogačaru Nagrada Risto Ratković

OBJAVLJENO: nedjelja, 02.09.2018.
Marku Pogačaru Nagrada Risto Ratković

Marko Pogačar ovogodišnji je dobitnik Nagrade „Risto Ratković“ za knjigu "Zemlja zemlja" (izd. Fraktura, Zagreb, 2017).
U najužem izboru, osim nagrađene, bile su i knjige: “Kiša rujanka ušiva rasute nerve“ Hadžema Hajdarevića (izd. Dobra knjiga, Sarajevo, 2018), „Početne koordinate" Monike Herceg (izd. SKUD Ivan Goran Kovačić, Zagreb, 2018), „Dolina plistos“ Dejana Ilića (izd. Povelja, Kraljevo, 2018) i „Obrt za pranje perja“ Miroslava Mićanovića (izd. Meandar Media, Zagreb, 2018).

Nagrada “Risto Ratković” dodjeljuje se za najbolju knjigu u Crnoj Gori, Srbiji, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Svečana dodjela nagrade bit će u okviru Ratkovićevih večeri poezije, koje se odvijaju u Bijelom Polju u Crnoj Gori, a počinju 3. rujna 2018.