Razmjena pisaca s Turskom: pjesnička radionica u Slunju/Rastokama i nastup u Zagrebu

OBJAVLJENO: utorak, 02.10.2018.
Istanbul Modern

Hrvatsko društvo pisaca (HDP) zajedno s partnerom Istanbul Offline Magazine/ Çevrimdişi Istanbul Dergisi iz Istanbula organizira četverodnevnu pjesničko prevoditeljsku radionicu koja će se održati od 5. - 8. listopada 2018. u Slunju-Rastokama. Ondje će se hrvatski i turski pjesnici međusobno prevoditi te predstaviti svoje prijevode na javnom čitanju i razgovoru 8. listopada u 19 sati u zagrebačkom klubu Botaničar. Također se očekuje da će prevedeni tekstovi biti objavljeni u hrvatskim i turskim književnim časopisima te naposljetku u antologijama. Sudionici radionice su: Alen Brlek, Miroslav Kirin (voditelj radionice), Darija Žilić (HR) te Çağla Meknuze, Gürsel Bektaş i Selahattin Yolgiden (TK). U radionici sudjeluje i Helena Vodopija, prevoditeljica s turskog jezika. Drugi dio radionice dogodit će se tijekom travnja 2019 . u Turskoj.

Ovaj program realizira se uz potporu Ministarstva kulture RH i Grada Zagreba.