Voji Šindoliću Nagrada za životno djelo DORF

OBJAVLJENO: petak, 20.07.2018.
Voji Šindoliću Nagrada za životno djelo DORF

Našem članu, prevoditelju, pjesniku, novinaru Voji Šindoliću, dodijeljena je Nagrada za životno djelo DORF. U obrazloženju se navodi kako je Vojo Šindolić zaslužan za upoznavanje naše publike s brojnim američkim autorima.  Osim toga, u razdoblju od 1976. do 1979. bio je jedan od urednika (tada jedinog) jugoslavenskog časopisa za rock glazbu “Džuboks”. Bio je gostujući predavač suvremene američke književnosti na University of California u San Franciscu i Berkeleyju. Počasni je član Američke akademije umjetnosti i književnosti i američkog PEN centra, a član je i Hrvatskog PEN centra.

DORF je vinkovački festival glazbenog dokumentarnog filma  koji je prije dvije godine započeo suradnju sa SuperUhom koja se nastavlja i ovo ljeto. Filmski program na Iskonovoj festivalskoj plaži u Primoštenu održati će se od 4.-6. kolovoza, uz projekcije glazbenih dokumentarnih filmova i OFF DORF program.