Pjesnikinja petkom: Aneta Vladimirov i Suzana Kos

OBJAVLJENO: ponedjeljak, 26.02.2024.
Aneta Suzana

Ovoga puta na tribini Pjesnikinja petkom gošće su autorice Suzana Kos i Aneta Vladimirov. Suzana Kos nedavno je objavila svoju prvu knjigu pjesama dante, a Aneta Vladimirov, nakon prvijenca Pakao ne možeš poljubiti da prođe napisala je upravo novu knjigu poezije, KostFutura.

Na tribini ćemo razgovarati o samim procesima pisanja, o paklu koje se proteže zemljo, a ponekad dospije i u poeziju (ili i češće nego nam se čini), o impulsu za pisanje i njihovim počecima pisanja poezije. Zašto poezija? Što daje poezija? Da li nešto i uzima od onih koji pišu da bi to proslijedila čitateljima? Dotaknut ćemo se i bombi u jeziku kojima se bude uspavani čitatelji, ako takvih ima, pričat ćemo o političkom i osobnom i gdje su te pukotine kroz koje te teme ulaze u njihovu poeziju. Može li nas poezija pomicati, može li biti i krik vlastitog otpora, ali i otpora prema nepravednosti, naš pokušaj struganja patine stalne obamrlosti s naših pogleda na sve što se događa? Na kraju, kada razgovaramo poezijom s onima s kojima želimo razgovarati, vječnima, mrtvima, vječnima i mrtvima, dobivamo li odgovore ili je poezijom dovoljno samo postavljati pitanja?