Pjesnikinja petkom: Lidija Deduš i Paula Ćaćić

OBJAVLJENO: utorak, 16.01.2024.
Pjesnikinja petkom - vizual

U petak, 26.1. u zagrebačkoj Booksi u 19h, počinje nova sezona već poznate tribine koja predstavlja pjesničke knjige spisateljica!

S početkom godine donosimo i nove bitne i užarene književne teme i poetske glasove, a ovoga puta u fokusu su dva britka, humorna, izravna pjesnička glasa, Lidija Deduš i Paula Ćaćić.

S pjesnikinjama razgovaramo o izravnosti poezije, jednostavnosti izraza, mogućnostima poezije danas, pisanju o tijelu, pisanju o onome što se može nazvati osobnim, humoru i sarkazmu, mogućnostima da se mijenjaju i propituju postojeći književni formati. Lidija Deduš upravo je objavila knjigu poetsko-proznih zapisa ja se zovem lidija deduš, koju je teško smjestiti u neku žanrovsku kategoriju, a Paula Čačić objavila je zapaženu zbirku poezije Osobni pejsaž. Uz razgovor, pjesnikinje će u dijalogu i čitati svoje stihove. 

Razgovor s pjesnikinjama vodi spisateljica i urednica Monika Herceg.