Pjesnikinja petkom: Vanda Petanjek i Snježana Tramburovski

OBJAVLJENO: ponedjeljak, 29.04.2024.
Vanda i Snjezana

Na idućoj tribini Pjesnikinja petkom očekuju nas dvije pjesnikinje koje su se relativno nedavno pojavile na književnom nebu, Vanda Petanjek i Snježana Tramburovskiali odmah se istaknule svojim načinom pisanja. Snažne slike, metaforika, uronjenost u svijet koji se ponajviše tiče ženskog tijela, ženskog bića i mogućnosti rasta i otpora, otvaranja prema svijetu objema je zajednički nazivnik. O počecima pisanja, kada i kako objaviti prvu knjigu, o metafori i jeziku kao alatu imaginacije, čak i kad je u apstraktnom, o mjestima otpora u poeziji, o protočnosti koja dolazi s pisanjem i mnogočemu drugome pričamo. 

 

Kada i gdje: petak 3.5.2024. u 20 h, Booksa, Martićeva 14d, Zagreb

 

 

Vidimo se!