Poezija u prosincu: Bojan Dmitrović Krištofić i Alen Brlek

OBJAVLJENO: ponedjeljak, 18.12.2023.
Tribina Kristofic i Brlek

Pridružite nam se 19.12.2023. u 19h u baru Botaničar, na zajedničkom čitanju Bojana Dmitrovića Krištofića i Alena Brleka. Osim što zbirke povezuje bavljenje tijelom kao konceptom uspostavljanja pisma, autore povezuju i urednički i prijateljski odnos, kroz koje će nam predstaviti svoje zbirke kroz jednostavan, ''tihi'' razgovor sa Sanjom Baković i čitanje poezije.

 

O zbirci Krajolik i kralježnica, Bojana Dmitrovića Krištofića:

 

''Bogatim i gustim jezikom, katkad hermetičnim, autor nas kroz „Krajolik i kralježnicu“ vodi na put kako bismo ostvarili cjelinu, od korijena do krošnje, ili od glave do pete, ukazujući nam na krajolik koji nas okružuje i kralježnicu, metaforičku, za kojom tragamo, jednako kao i autor.''

 

Alen Brlek

 

O zbirci Halal zumra, Alena Brlek

 

''Stihova je i dalje malo, škrti su, gusti. Istovremeno, otvaraju se čitatelju, nude ključeve, traže utočište u pop‑kulturi. Bave se mjestom nesigurnosti, nepovjerenja u ishod vlastitih borbi, nemogućnosti da se do kraja kaže, razumije. Stoga i „brajica“ na lijevim stranama; njen neopipljiv i nijem, jalovi otisak. Posjetnica iz prešućenog.''

 

Marko Pogačar